iRacing на службі у NASCAR

iRacing на службі у NASCAR
Категорія: eChamps
Tags: eNASCAR iRacing
Переглядів: 2519

Чейз Бріско - молода гоночна зірка та надія основної гоночної серії Америки, серії NASCAR. 25-річний американець підписав угоду з командою Stewart-Haas Racing і в наступному році планує боротись у найвищому дивізіоні NASCAR, сівши за кермо автомобілю під №14, на якому свого часу виступав легендарний Тоні Стюарт.

На сьогодні Бріско вкрай успішно бореться в турнірі NASCAR Xfinity Series, маючи в активі поточного сезону вже 9 перемог і довівши загальну чисельність перемог у серії до 11. Але що цікаво, це ще питання, чим Чейз пишається більше - успішними стартами та перемогами за кермом реального автомобілю, чи здобутками у сімрейсінгу. А у віртуальному спорті йому дійсно є чим похвалитись. Бріско займається сімрейсінгом з 6 років, і на цей момент вже здобув більш ніж 400 перемог, змагаючись на симуляторі iRacing.

За словами Бріско, його захоплення сімрейсінгом зіграло дуже важливу роль в тому, яких вершин він зміг досягти у реальному спорті. І приклад Чейза далеко не перший, і далеко не останній. Тут і ТІммі Хіл (Timmy Hill), і Вільям Байрон (William Byron), і інші. Просто донедавна близькість віртуального та реального чемпіонатів NASCAR була в затінку. Але навесні 2020 року прийшла світова епідемія, старт регулярного чемпіонату NASCAR перенесли, і 11-й сезон першості eNASCAR Coca-Cola iRacing Series став знаковим!

Серія отримала рекордну глядацьку аудиторію, яка в три рази перевищує показники минулого року, в тому числі й за рахунок долучання, вперше в історії віртуальної першості, ТВ-аудиторії. Серія eNASCAR отримала рекордні призові, а саме 300 тисяч доларів. В період з березня по червень аудиторія користувачів симулятора iRacing зросла на 70 000 сімрейсерів. Не в програші й регулярний чемпіонат, який на думку експертів за останні 10 місяців додав у розвитку більше, ніж за попередні 15 років. Для ілюстрації достатньо сказати, що в поточному сезоні до загальної армії прихильників NASCAR додалося щонайменше 2 мільйони тих, хто ніколи раніше ці перегони не дивився….

І це, на думку функціонерів NASCAR лише початок нової ери — тісної та професійної співпраці реального та віртуального чемпіонатів як по пошуку нових вболівальників, та і по пошуку нових чемпіонів. А на думку того ж Бріско, який наразі є своєрідним послом сімрейсингу в чемпіонаті NASCAR, можна піти ще далі — наприклад, в якості додаткового призу запрошувати переможців eNASCAR в реальні перегони.